Väetisekülvik ZG-B

Uudne optimeeritud suurus, stabiilne 5500 või 8200 liitrine mahuti koos mugava ja kindla alusvankriga võimaldavad suurimat külvijõudlust, täites suurettevõtte või teenustöö osutaja vajadused.
Masinad ZG-B Special, Super ja Drive on varustatud universaalse kahekettalise väljakülviseadmega, mis võimaldab alusväetise väljakülvi kuni 36 meetrit ja lubiväetisele kuni 18 meetrit.
Mineraalväetiste külviks mõeldud seadmed ZG-B Precis ja ZG-B Ultra Hydro on varustatud tunnustust leidnud ZA-M väljakülviseadmega mille kõvasulamiga kaetud OM külvikettad võimaldavad väljakülvi 24-48 meetri laiuselt.
Tagasihoidlik tühikaal lubab kaasa võtta vastavalt kuni 5,9 või kuni 9,8 tonni väetist. Järsud mahutiseinad soodustavad väetise järelevajumist ka niiske väetise korral.

SBS- Soft Ballistic System
Mineraalväetisega tuleb eriti hellalt ümber käia, et seda saaks jaotada täpselt, üle terve töölaiuse, kõikidele taimedele. Väetist, mis purustatakse juba külvikus ei ole enam võimalik täpselt külvata. Väetist säästev AMAZONE Soft Ballistic System on integreeritud kõikidesse ZA-M väetisekülvikutesse. Segamissüsteem, doseerimiselemendid ja külvikettad on optimaalselt sobitatud üksteisega. See hoiab väetist ja tagab saagikuse.
Omnia-Set-külvikettad

On mõeldud mineraalväetiste väljakülviks töölaiustele kuni 36 meetrit. Väljakülv teostatakse eriti hellalt ja väetist säästvalt, kuna külviketaste pöörlemine on muutumatu ja pöörded aeglased (720 p/min). Külvikettad on valmistatud tervikuna roostevabast terasest. Eriti suurte pindade külviks on võimalus komplekteerida kettad kõvasulamkattega külvilabadega. Täpne väljakülvilaius määratakse väetisetabeli alusel ja seatakse paika külvilabade asendit korrigeerides.

Põhjalindi automaatne juhtimissüsteem
Kõikide AMAZONE ZG-B järelveetavate väetisekülvikute seeriavarustusse kuulub automaatne põhjalindi juhtimissüsteem, mis tagab, et lint jookseks ka ebaühtlase koormajaotuse korral või kallakutega maapinnal sõites alati tsentris.
Ajami lülitused
Suuremate või väiksemate väetisekoguste täpseks doseerimiseks valitakse põhjalindile lülituskasti vahendusel sobiv kiirus ja liikumissuund.
 Kaitsevõred
Järelveetavate väetisekülvikute ZG-B Special, Super ja Drive külvisekastid on varustatud jämedakoeliste kaitsevõredega. Külvikul ZG-B Precis on peene võrguga kaitserest, mis asetseb vahetult väljumisava ees. Kui resti tarvis pole pööratakse see üla-asendisse.
Juhtterminal AMATRON+
Külvikute ZG-B Drive ja ZG-B Precis juhtimiseks, jälgimiseks ja info vahendamiseks kasutatakse terminali AMATRON+, mis võimaldab etteantud külvinormi täisautomaatset reguleerimist. Soovi korral on võimalik külvinormi +/- astmetes muuta, kas siis täislaiusel või poole külviku ulatuses. Seade oskab koguste jälgimisel arvestada ka äärekülviseadmega Limiter. Juhtterminal AMATRON+ on ISOBUS-valmidusega ja ühildatav erinevate GPS-seadmete ning Hüdro-N-anduritega.

 

Automaatne, 6-kordne osalaiuste lülitus

ZG-B Ultra Hüdro koos juhtterminali AMATRON + ja GPS-Switchiga: Automaatsed lülitused põllu otstes, äärekülvil ja "kiilude" külvamisel. Lülituste täpsus sõltub GPS-signaali kvaliteedist aga juht saab igal juhul sõidule keskenduda ja külviku tootlikkus on kuni 20% suurem.

Pööratav kate
Külvikukatte avamine ja sulgemine toimub hüdrauliliselt
Kaksiksiibrid
Kaksiksiibrite kasutamine võimaldab külviku ühe poole väljalülitamist.
Kaitsevõred, tagavad optimaalse kaitse nii väljakülviseadmele kui ka põhjalindile.
Testrattaga ülekanne
Külvikulint käivitatakse testratta abil seega sõltub lindi liikumiskiirus otseselt sõidukiirusest. See on lihtsaim ja odavaim viis väetisekoguse kiirusest sõltuvaks külvamiseks.
Äärekülviseade Limiter ZG-B
Limiter on äärekülviseade, mida kasutatakse kui põlluääre külvil jääb tehnorajast ääreni pool töölaiusest. Ääre- ja servakülvil kallutatakse Limiter hüdrauliliselt väetise lennutrajektoori ette. Juht ei pea tööd katkestama, masinat seiskama ega traktorist väljuma! Limiteri lamellblokk muudab osade väetiseterade lennutrajektoori. Sellega saavutatakse optimaalne külvipilt põllu äärtel. Limiteri rakendamisel on võimalik ka automaatselt ühe poole külvinormi vähendada. Kui Limiteri ei kasutata kallutatakse see hüdrosilindri abil ülesse.
Kaaluseade
Kaaluseade annab kontrollitud mugavuse ja suurema turvalisuse. Heterogeensete mineraalväetiste voolavuskõikuvused avastatakse ja korrigeeritakse koheselt. Väljakülvatud väetisekogused on täpselt dokumenteeritavad.