VÄETISETABELID (OS ja OM)

Vali allolevast tabelist sobiv väetis ning otsi väetise numbri (veerg 'no') järgi õige rida vajaliku ketta tabelist (ketaste tabelis märgib väetise numbrit vasakpoolseim veerg nimega 'fert):

VÄETISETABEL

OS kettad

OM kettad

Ultra OM kettad

Exceli tabelina leiad SIIT

Kasutamisjuhend:
 
Laadige esmalt alla väetisetabel (kas Excel või PDF failidena). Exceli fail sisaldab juba väetistetabelit ning ketaste tabelit. Vastavalt sellele, kas kasutate OS, OM või OM-Ultra kettaid kasutage Exceli tabeli all vasakul nurgas paiknevaid jaotusi või tõmmake alla eraldi OS, OM või OM-Ultra PDF-formaadis tabelid.
 
1.       Esmalt leidke väetisetabelist üles endale vajalik väetis (näiteks asub see real 46 AN Ammoniumnitrate 34,4%N prills AB Achema / Lithuania).
2.       Vastavalt reanumbrile (mis on antud väetise puhul on 46) otsige ketaste tabelist (kas OS,  OM või OM-Ultra) üles 46ndal real paiknevad numbrid ning viige kokku omavahel üleval tulbas soovitud töölaiuse reaga (näiteks 36 meetrise töölaiuse puhul on see number 25/52). 25/52 tähendavad labade asendit kettal olevate numbrite suhtes. Väike laba on alati väiksem number ning suur laba suurem number.
3.       Kui tabelis on antud töölaiuse tulbas kriips, siis soovitud väetis nii kaugele ei lenda.
4.       Kui tabel tühi, siis pole väetist testitud, mis puhul on 2 võimalust – kas otsida seda väetist Amazone kodulehel olevast väetiseandmebaasist (äkki pole meile saadetud) või kasutada viimases hädas analoogse väetiseandmeid (tuleb olla kindel, et terasuurus on sama ning voolavusfaktor on sarnane kasutatava väetise andmetele). Voolavusfaktori arvutab kaaluga väetisekülvik välja ise ning kuvab selle tööarvuti ekraanile.  
 
Amazone kodulehel olev väetisetabel – kui muuta koduleht inglisekeelseks, siis „Service“ menüüst leiab „Fertilizer Service“. Edasi Online Fertilizer ja „Read more“. Edasi valid soovitud keele (ei saa kahjus eesti keelseks) , „next“ ning milline on sinu väetisekülvik ja kettatüüp. Edasi avaneb tulp, kus täpsustad oma väetise päritolumaa, peale mida kopeerib ta väetisekülvitabeli sulle allalaadimiseks paremasse tulpa. Sealt tabelist otsid menüüst omale soovitud väetise ning kerid vastavale lehele, kus on soovitud ketaste labaasendid vastavalt töölaiusele olemas. Amazone tabel ei kajasta alati meil levinud väetisi, mis tõttu ei saa seda kasutada ka ainsa infoallikana.
 
Amazone „nuti-äpp“. Apple telefoniga kogemus puudub aga Androidi-telefoniga tuleb minna Androidi poodi ning sisestada otsingusse „Fertilizer“, mis peale ta kuvab Amazone logoga programmi alla laadimiseks. Tabeli kasutamine eeldab seda, et tuleb alla laadida telefoni ennem vastavate maade väetiste andmebaasid, kust hiljem saab hakata tegema otsingut (ka ilma internetita).